Video: Trosky, 20 let poté

Trosky byla první československá rapová kapela, která ustála vydání alba u major labelu bez ztráty respektu u zbytku celý scény. Stalo se tak v roce 1997 a nyní, po dvaceti letech od vydání, přišel na řadu comeback Trosek ve formě malý tour po slovenských městech společně s trochu větší zastávkou v Praze. Tady se fanoušci týhle legendární kapely okolo Vece a Midiho mohli sejít s inteprety na dvou místech. Jedním místem byl koncert v Roxy, kdy všechni probíhalo z klasickýho pohledu směrem k pódiu, oproti tomu pak setkání ve Sneaker Barberu, kde se podepisovaly čerstvě nalisovaný výroční vinyly, proběhlo v osobnějším duchu.

Z této prazšký návštevy jsme si pro vás připravili video, který se skrze rozhovory snaží zmapovat vznik týhle legendy, popisuje dobu před dvaceti lety a taky se opírá o názory dalších lidí, pro který nejsou Trosky pouhým záznamem v rapový historii.

Jako protiklad nejstaršího rappera ve hře, kterým je Vec, uslyšíte mluvit ve videu taky Oriona, který si ono označení zasluhuje v rámci český scény. Jako zástupce "mladý krve" jsme vyzpovídali Maniaka, jež se mimo jiný objevil i na velkym remixu tracku Tozmemi, nedávno vydanýho z čistě výročních a nostalgických důvodů. Pohled zvenčí uzavírá Poeta, kterej se hrdě považuje za největšího fanouška Trosek a má k nim rozhodně co říct.

Nechte se unést vzpomínkami na dobu před dvaceti lety a vychutnejte si krátkej portrét kapely, jejíž tvorba si dokázala udržet status vzácnosti i po tak dlouhý době.

Podobné: