Smack

Smack, jehož jméno znamená v překladu facka, boss a nezávislej král, jak se ve svých textech právem označuje, se zatím úspěšně vymyká všemu, co doposud mělo v rámci této scény svá zaběhlá pravidla.Tato odslišnost a zejména pak spolupráce s velkými jmény britské Grime scény ho posunula tak daleko, že patří mezi úzkou skupinu umělců, jejichž nahrané slovo je slyšet daleko za hranicí České a Slovenské republiky. Ostatně britské prodeje iTunes by mohly vyprávět. Byl u zrodu Street magazínu a později Are We Bastards?, na kterých se publicisticky podílel. V současnosti řídí svůj label Archetyp A51, který zde v rámci žánru vytváří zajímavou odbočku. Kromě spolupráce s mladými producenty a lovu nadějných umělců, se pod značkou A51 skrývá také vlastní oblečení: (www.army51.com). Pod taktovkou A51 také často dováží velká UK jména do pražských klubů.

Začínal jakou součást Iscream Boyz, kde působili také Fuckstroy a djs Double J a Shadow Drop. Společně vydávají dva mixtapy Iscream Mixtape vol. 1 (2007) a Iscream Mixtape vol. 2 (2008), které cenili povětšinou grajmový fans, kterých bylo tehdy v převážně hip-hopovém publiku jako šafránu. Pro získání větší přízně však stačilo pár přesně mířených kolaborací s Hugo Toxxxem a najednou získalo jeho nahrané slovo mnohem větší váhu. V roce 2011, kdy na Trafikově HPTN vol.2 - Mr. Mustage Sampler polemizoval, jestli vypadá jak dealer, nebylo pochyb, že na cz scénu vstoupilo jedno z nejzářivějších jmen. Ještě předtím však stihnul vydat svůj první sólový počin a tím byl Bullet Time Mixtape (2010). Další zářezy šly už ruku v ruce s novým labelem a obrovskými ohlasy. V roce 2012 vydává své první album s příznačným názvem 2051. Zanedlouho na to přichází mixtape Hudba Pro Zmr*y (2013), na kterém stejně jako na albu 2051 použil beaty několika čerstvých a doposud neobjevených jmen. Poslední realase byl tak trochu happy endem dlouhého sporu s dřívějším dvorním beatmakerm Shadow Dropem, kdy společně vrátili do hry Iscream Boyz a vydali Iscream III (2013).

V současnosti patří mezi nejproduktivnější hudebníky a přes jeho posbírané skillz stále mezi čerstvá jména na hudební scéně. Z jeho tvorby je cítit hlad po dalším úspěchu, což znamená že pořádný peklo asi teprve ještě přijde.

Slova shořej!

 

Facebook

Instagram