PSH

PSH aka Peneři Strýčka Homeboye. PSH jako legendy. PSH jako faraoni. PSH jako jezdci. PSH jako největší rapový pojem na poli celé česko-slovenské scény. Stále úřadující skupina kolem Oriona a Vladimíra 518, která dodnes trhá kluby a pódia bývalé společné republiky. Skupina, jejíž členové jsou i přes její  dlouhověkost stále více a více aktivnější a jejíž shows neztratily na své úrovni a předané energii vůbec nic, ba naopak dospěly do mnohem zralejšího zážitku pro stále širší publikum. Kult, který si dokázal udělat jméno až za hranice žánru, které si většina lidí nikterak se v tomto specifiku orientujících dokáže vybavit jako první.

Peneři začínali v původní sestavěs Orionem, Shitnessem a jeho počítačem a netrvalo dlouho a přidal se Vladimír 518 a DJ Richard. Po dvou vydaných demech (Peneřina těžká dřina a Párátka Adventní Expresní Lyrici), i když dodnes se šeptá, že nikdo vlastně pořádně neví, kolik jich přesně v této magneticko-přetáčecí době bylo, přichází jeden z nejzásadnějších zlomů na česko-slovenské scéně a tím je album Repertoár (2001). Po jeho obrovském ohlasu přichází v roce 2003 změna na postu soundu. Do hry vstupuje DJ a producent Mike Trafik a nahrazuje tak DJ Richarda. V roce 2006 se podílí na výrazné změně zvuku v rámci alba Rap'n'Roll, které značná část fanoušků nedokázala spolknout. Nastavený progres pokračuje i na poslední desce Epilog, která byla vehemetně  představována jako poslední deska PSH. 

PSH nadále pokračují ve vlastních i kolaboračních projektech v rámci labelu BIGG BOSS a neustále je vidíme v něčem namočený. Časté koncerty jsou tařka pravidlem a ve vzduchu visí jen otazník, jestli se ještě někdy, dočkáme alba. 

 

Who knows?

 

Facebook

Instagram