Orion

Orion aka Papa Vorel, Miki červená hlava, Mitch Bjukenen a tak dále. Zakládající člen PSH, nejstarší rapper ve hře a absolutní legenda všech legend, která tu byla u všeho a potkala všechny ještě dřív, než vůbec chtěli někoho potkat. Majestátní vládce kroužící nad hlavama svých fanoušků a zářící hvězda, která né a né vyhasnout. Je stále jednou z nejviditelnějších osobností české hudební scény, o čemž svědčí i jeho stále aktuální tvorba a stále vydávané desky. Můžete ho slýchat společně s Trafikem v jejich rádiové show Black Starr Nite na Express Rádiu. Je zarytým Bohemákem a jedním z nejdéle táhnoucích párty lidí, jaké tato planeta vůbec poznala. Vypité kýble od Cuba Libre by mohly psát memoáry.

Začíná společně s PSH, tehdy ještě v dlouhé verzi jako Peneři Strýčka Homeboye, se kterými po dvou vydaných demech ze začátku devadesátých let vydávají kultovní album Repertoár (2001). Díky svému výraznému projevu spolupracoval s největšími jmény té doby na nemálo projektech. V roce 2003 nechtěl měnit svět, jen přilejvat olovo a vydal tak své první sólové album Teritorium I. Dva roky poté ho doplnil Teritoriem II., které stejně jako první album obsahovalo trefné spolupráce napříč celou česko-slovensko-polskou scénou a vziklo na nich spoustu klenotů, v dnešním pohledu braných za naprosté hymny. Zpátky ve společnosti svých bratří z PSH vydávají roku páně 2006 album Rap’n’roll. Nejzajímavější počin přichází spojením dvou nejtěžších vah jaké tu kdy drželi v ruce mikrofon a to Oriona s Jamesem Colem. Jejich společné dílo Orikoule (2008) bylo absolutní trefou do černého a dlouho se s ním společně s velkým úspěchem prezentovali. Dva roky poté vyšla (možná opravdu poslední) deska PSH Epilog (2010). Orion poté vydává mixtape Děj se vůle zboží (2013) a nejnovější album Noční vidění (2014).

Ačkoliv již několikrát nad svým osudem polemizoval, ať už to bylo na druhém Teritoriu, nebo na pohřební desce PSH kdy řešil, co bude až nebude rap a jestli má cenu rapovat pro děti do svých padesáti, zatím to nevypadá, že jeho hlas jen tak utichne. Již dříve uváděl, že v rapu řekl už všechno a veškeré nahrané sloky na všemožných kompilacích mají sloužit výhradně jen a jen pro pobavení. V posledních počinech se ale na nás opět obrací s životními moudry, kterých za svůj život nasál nespočet. Znamená to, že má ještě rozhodně co říct. A to samozřejmě v naprostém pořádku.

Show must go on!

 

Facebook

Instagram