plakat

Die alten Maschinen

Die alten Maschinen jsou mezinárodní projekt s českými kořeny, který ještě v dobách působení The Nihilists založil jejich šéf a syntezátorový guru Moimir Papalescu. Virtuální spolupráce tohoto cyber-bandu si nebere limity, a tak kromě hudebníků z různých koutů světa spolupracují „Staré mašiny“ například i s některými členy legendárních Devo, jedné z nejvýznamnější amerických novovlnných kapel.

Dalším hrdinou 80. let, který je stálým členem tohoto cyber-bandu je bubeník a frontman kanadských The Extras - Leon Stevenson

Na rozdíl od jiných Moimirových projektů jsou Die alten Maschinen orientovaní více na elektro. Samotní členové pak svoji hudbu nazývají jako robopop. „Žijeme ve věku robotů, dnešní doba ale postrádá romantiku, kterou známe z prvních sci-fi příběhů. Právě proto se takové emoce objevují v naší hudbě a tak trochu pohádkových příbězích. Jsme zkrátka ti, kteří ještě naplno vnímali estetiku prvních sci-fi, kdy ještě neexistovaly dokonalé triky a strhující příběh byl nade vše a díky tomu je v nás stále přítomen jakýsi technooptimismus a retrofuturismus,“ říká Moimir Papalescu.

Nyní skupina připravila druhé oficiální TOUR, které nese název „Machinery 2.0“ a uskuteční se v listopadu 2015 v Praze, Plzni, Pardubicích a Jablonci. Zároveň skupina plánuje pořídit z TOUR živý záznam a vydat ho jako speciální edici pro fanoušky, kteří skupinu podpořili prostřednictvím serveru hithit. Natáčet se bude i v Rock Café, tak přijď udělat hluk! :)

Datum 12. listopad 2015, 19:00
Místo Rock café, Národní 116/20, 110 00 Praha-Praha 1, Česká republika
Line-up

Die alten Maschinen

Vstupné 250,-
Předprodej 200,- + poplatky
Typ Live show

Podívejte se dál :