plakat

Fotky z akce

Body Count ft. Ice-T

Hardcore a trash metaloví Body Count oslavili tento rok 25 let existence vydáním alba Manslaughter a vztyčený prostředníček na všechny strany pokračuje. Kapela která přišla s crossoverem metalu a rapu když Rage Against The Machine ještě studovali pod lavicí na střední komunistický Manifest a když hvězdy milénia jako Limp Bizkit nebo Linkin Park kouřili za školou první joint. 

Rapper Ice-T a kytarista Ernie C, jako původní členové Body Count, pěti alby postupně zdokonalili crossover mix metalu, trashe, pouličního punku s nekompromisními "hate" texty a jednoznačným vrcholem je letošní album Manslaughter, kdy nenávist ke zkorumpovanému systému, policii a povrchnosti společnosti nepředpokládá kompromis. Už asi nikdy se nebude opakovat situace z roku 1992, kdy skladba Cop Killer vzbudila kontroverzi a celostátní nenávist vůči kapele, do které byla zapojena i kancelář presidenta G. W. Bushe, vyvrcholila vyjmutím skladby z alba Body Count a zrušením nahrávací smlouvy u Warner Bros. Nicméně i nové album rozvířilo vody nejen na metalové scéně. Album je k poslechu online zde.

Body Count vede rapper, textař a herec Ice-T, známý svým pravdivým pohledem na život na ulici, na které vyrůstal a která ho zpočátku živila jako zloděje a pasáka. První gangsta hiphop začal vydávat už v roce 1982 a od té doby vydal 8 alb včetně skladeb, které měnily celé hip hopové generace jako O.G. Original Gangsta nebo I Must Stand. Ice-T byl jako první east coast rapper přijat v L.A., kde se stal nejen hip hopovou a metalovou legendou, ale úspěšným hercem, a to i v roli policisty. Zajímavý paradox.

Připrav si své nejlepší oblečení, protože v očekávaném mosh-pitu ho bude pocta roztrhat. Pokud máš něco proti tomu, tak si to nech pro sebe, protože je ti jasné, co se stane pokud ne

Datum 17. červen 2015, 20:00
Místo Roxy/NoD, Dlouhá 33, 110 00 Praha 1, Česká republika
Line-up

Body Count feat Ice-T

Předprodej 540 czk + poplatky On-line předprodej
Typ Live show

Podívejte se dál :