Dj Wich

DJ Wich představuje živoucí pilíř celé české a slovenské rapové scény, o který je opřeno spousta kultovních projektů a který patří mezi naše nejzásadnější hudební jména. Jeho zlatý dotek je cítit až za Atlantikem a jeho tvorba patří stále mezi nejžádanější sound v rámci celé hudební scény. Byl téměř u všech zlomových bodů, které postupně ovlivňovaly obsah našich mp3 přehrávačů, hudebních knihoven a sbírek hudebních nosičů. Jeho rukopis byl slyšet i na stříbrném plátně ve filmu Gympl, (potažmo Ulovit miliardáře). Stejně jako PSH je jeho jméno známé daleko za hranicí žánru a jako zatím jedinému umělci z něj se mu podařilo vyprodat velký sál pražské Lucerny.

Začínal společně s Indym, s kterým tvořili skupinu Indy & Wich. V roce 2002 vydali úspěšné album My 3, kterému předcházely projekty s LA4, Orionem (Pohyb Nehybnýho – singl, Cesta štrýtu) a producentská spolupráce na albu PSH Repertoár. Jako Indy & Wich dále vydali: singl Ještě pořád (2003) a album Hádej kdo (2006). S druhým zmiňovaným albem dlouho poté úspěšně objížděli zemi se svým turné, které bylo inspirací pro dokumentární roadmovie Kids On The Click Tour (DVD 2007).

Jedním z nejúspěšnějších počinů bylo vydání producentského alba Time Is Now (2004), jehož vinylová podoba dosahuje dnes na internetových aukcích zajímavých částek a ve které spojil nejžhavější jména celé cz/sk scény té doby. Pro podobný čin se rozhodl v roce 2008, kdy vyšel jeho Golden Touch, na kterém spolupracoval s velkými jmény ze zámoří (Lil Wayne, Talib Kweli, Raekwon, M.O.P. a další). O tom, že natrefil zlatou žílu svědčí velké ohlasy a bigups právě ze států. Název alba je v současné době také jeho vlastní značkou oblečení (www.goldentouch.cz).

Dále spolupracoval se jmény jako: Hi-Def, Rasco, Nironic  a Ektor, se kterými vydal několik společných alb: The Chronicles of a Nomad (2007, Nironic); Human Write (2009, Hi-Def); Al Capone´s Vault (2010, DJ Wich & Rasco are The Untouchables); Nomad 2 - The Long Way Home (2011, Nironic); Tetris (2012, Ektor). Poslední zmínkou jeho práce byl Yearbook 2013. Nyní nezbývá než čekat, čím se zas necháme brzy dotknout.

 

Wanna touch?  

Facebook

Instagram